Blog

Cvičenie počas choroby: Kedy je vhodnejšie dopriať si pauzu?

Publikované 08. 11. 2022

Tréning sa časom stáva našou pravidelnou rutinou. To, že si ideme pred alebo po práci zacvičiť, nám pripadá také samozrejmé, ako napríklad ranné umývanie zubov. Denný režim nám však z času na čas môže pokaziť choroba, ktorá nás prinúti nachvíľu spomaliť.

Otvoriť článok

Regenerácia v športe: Prečo je dôležitá a aké sú jej najefektívnejšie formy?

Publikované 08. 11. 2022

Odborníci na zdravý životný štýl a profesionálni športovci prikladajú regenerácii rovnakú dôležitosť, ako samotnej športovej aktivite. Pravidelný odpočinok umožňuje trénovať efektívnejšie, a taktiež sa vďaka nemu môžeme neustále zlepšovať v našich športových výkonoch. Náročné tréningy spojené s nedostatkom oddychu privádzajú naše telo do preťaženia. Unavený organizmus, ktorý nemá dostatok regenerácie, začne produkovať viac stresového hormónu.

Otvoriť článok

Ako na kvalitný spánok? 8 Tipov ako zlepšiť spánok

Publikované 10. 10. 2022

Nie je žiadnou novinkou, že dobrý spánok je dôležitý pre kvalitnú regeneráciu. To, ako sa v noci vyspíme, vie takisto vo veľkej miere ovplyvniť náš nasledujúci deň, a s tým súvisiacu efektivitu v práci či v škole.

Otvoriť článok

Päť dôvodov, prečo si viesť tréningový denník

Publikované 10. 10. 2022

Pravidelným trénovaním budujeme lepšie verzie samých seba. Na to, aby sme sa mohli v tréningu neustále zlepšovať a posúvať sa ďalej, musíme zdokonaľovať základné tréningové parametre. Efektívnym spôsobom je evidovanie údajov do tréningového denníka, ktorý nás bude viesť k neustálemu progresu pri cvičení.

Otvoriť článok

Doplnky výživy: Je dôležité suplementovať?

Publikované 23. 09. 2022

Základom aktívneho životného štýlu je vyvážená strava. Mala by obsahovať dostatok živín, aby telu nechýbali dôležité látky, a zároveň sme mohli dostatočne regenerovať po náročných tréningoch. Nie vždy je možné všetky živiny dopĺňať stravou, preto siahame po doplnkoch výživy. Suplementmi by sme mali telu dodať jednoduchšou cestou všetko, čo potrebuje.

Otvoriť článok

Ženy a ťažké váhy, prečo sa ich nebáť?

Publikované 20. 09. 2022

Aj v súčasnej dobe si ešte mnoho ľudí spája tréning s činkami s veľkým nárastom svalov. Cvičeniu so závažiami sa zvyknú vyhýbať najmä ženy v domnienke, že sa z nich stanú kulturistiky. Silový tréning však prináša množstvo benefitov, ktoré sa netýkajú len krajšej postavy, ale aj zlepšenia zdravia a celkovej kvality života.

Otvoriť článok

PREČO BY MAL BYŤ PRAVIDELNÝ TRÉNING NEMENOU SÚČASŤOU TVOJHO ŽIVOTA

Publikované 18. 05. 2022

Ako ľudia, sme stvorení pre pohyb. Každá jedna bunka v našom tele je prispôsobená tak, aby aby bol pohyb dennodenou súčasťou jej života. Už od dávnych čias sa naši predkovia hýbali. Hýbali sa dlho a veľa.

Otvoriť článok

Bolesť pri behu a čo s ňou?

Publikované 18. 05. 2022

Beh je základnou ľudskou pohybovou schopnosťou, no nie vždy, najmä zo začiatku môže byť príjemný. Z času na čas sa vyskytnú komplikácie a rôzne bolesti, ktoré nám beh znepríjeňujú. Poďme sa pozrieť na niektoré z nich. Samozrejme, aj na to ako sa im vyhnúť alebo minimalizovať. Okrem nepríjemných pocitoch v hlave, prečo som šiel/šla vôbec behať, ale často beh sprevádzajú aj rôzne typy bolestí. Ak netrpíte žiadnou z nich, buď už máte čo-to odbehané alebo ste jednoducho šťastný človek.

Otvoriť článok

3 Dôvody prečo jedálničky nefungujú až tak dobre ako by sa mohlo zdať Part.2

Publikované 22. 03. 2022

Jeden z najväčších problémov keď pozrieme na jedálničky je ich zameranie na "Nutrienty". Bežní ľudia totiž nejedávajú nutrienty ale reálne jedlo. Jedávame jedlo, častokrát spoločne s ostatnými. Dávame si jedlo ktoré reflektuje naše kultúrne pozadie a sociálne záujmy. A hlavne málokedy meriame a vážime veci úplne precízne. Samozrejme, občas je podrobný predpis potrebný. Profi atléti a ľudia ktorých živia ich telá ( atléti, kulturisti atď.. ) používajú jedálničky aby z nich dostali naozaj maximum. Príprava na sútaž alebo na naozaj náročné tréningy si vyžaduje väčšiu precíznosť pri jedle.

Otvoriť článok

3 dôvody prečo jedálničky nefungujú až tak dobre ako by sa mohlo zdať. Part 1.

Publikované 01. 03. 2022

Veľa ľudí si pri hľadaní toho ako vylepšia svoje stravovanie myslia, že presný jedálniček je jediné riešenie na ich problém. No musím povedať, z vlastnej skúsenosti, jedálničky nie sú až tak efektívne ako by sa mohlo zdať. "A robíte u vás aj jedálničky?"

Otvoriť článok