Blog

4 Dôvody prečo by si mal do raňajok zaradiť ovsené vločky.

Publikované 25. 02. 2022

Sú perfektným zdrojom komplexných sacharidov , vlákniny a obsahujú aj naozaj silnú vlákninu “beta-glukán”. Taktiež obsahujú celkom dosť bielkovín čo je perfektné. Polovica šálky obsahuje (80 g) : 191% dennej dávky mangánu✅ 41% dennej dávky fosforu✅ 34% dennej dávky horčíka✅ .....................

Otvoriť článok

Veľké svaly v 21.storočí?.. Už nie sú v móde.

Publikované 15. 02. 2022

ulturistike (rozumej zväčšovaniu objemu svalstva bez funkčného účelu) som sa venoval už od 14 tich rokov. Začalo to v pivnici ktorú má môj tatko dodnes prerobenú na posiľňovňu. Neskôr sme sa presťahovali do lokálneho fitka na sídlisku. Chceli sme mať veľké svaly ako kulturisti na fotkách a dvíhať veľké váhy. Doteraz si pamätám ako som počas strednej školy.....

Otvoriť článok

Motivácia vs. Disciplína

Publikované 02. 02. 2022

Ako pubertiak som si myslel, že ak budem chcieť niečo dosiahnuť stačí mi poriadne sa motivovať. Myslel som si, že motivácia je základom úspechu v čomkoľvek. No po týždni, maximálne dvoch ma začalo nadšenie prechádzať. Upadalo a ja som sa opäť vrátil do svojej pôvodnej rutiny z ktorej som chcel tak veľmi vystúpiť....

Otvoriť článok

Čo očakávať pri prvej návšteve nášho Gymu v Partizánskom

Publikované 19. 01. 2022

Viem, že prvá návšteva môže vzbudzovať neistotu. Sám si pamätám keď som prvý krát prišiel do telocvične v Bratislave počas štúdia vysokej školy. Veľký priestor, samí noví ľudia. Netušil som kam ísť, kde sú šatne, kedy začína tréning. A kto je vlastne tréner? Cítil som sa riadne stratený. Pocit neistoty vo veľkom priestore. Najhoršie na tom bolo, že som absolútne nikoho nezaujímal. Absolútne nepríjemná skúsenosť a preto som si prisahal, že u nás sa to nikdy nemôže stať.

Otvoriť článok

5 Tipov ako zvládnuť Novoročné predsavzatia a nezblázniť sa z nich prvý týždeň po sviatkoch.

Publikované 03. 01. 2022

V prvom rade treba napísať , že nie každé novoročné predsavzatie je úplne splnitelné a v tomto prípade je menej viac. Ak máš v pláne otočiť svoj život o 180 stupňov behom pár týždňov, je to vopred odsúdené na neúspech. No nevzdávaj sa ! Možno stačí iba trochu svoje predsavzatie prehodniť :)

Otvoriť článok

5 Tipov ako zvládnuť Murpha a užiť si víkend.

Publikované 24. 06. 2021

Ahojte. Blíži sa nám náš dátum. 2.7.2021 bude dňom, kedy si odskúšame perfektný tréning značky Murph. Pripravil som pre Vás krátky článok, ako zvoliť taktiku a vyhnúť sa chybám. Vyhni sa týmto veciam :

Otvoriť článok

Murph - tvoj test leta.

Publikované 03. 06. 2021

Zdravím ťa, opäť tu máme leto, čas dovoleniek, tepla, oddychu pri vode, vychladené pivo a v neposlednom rade možnosť ísť trénovať ráno keď nebude také teplo. Preto sme pre vás zachovali skoro všetky ranné tréningy a veríme, že si ich nenecháte ujsť. No ešte pred tým ako vypukne letná horúčka vo veľkom štýle , čaká nás tak ako každý rok tento perfektný tréning. Murph. Radí sa do kategórie “Hero tréningov”.

Otvoriť článok

Magnézium, dôležitý suplement alebo ďalší marketingový ťah?

Publikované 21. 12. 2020

Magnézium, dôležitý suplement alebo ďalší marketingový ťah?

V tomto článku sa dozviete :

  •         Čo je magnézium a prečo je pre naše telo potrebné
  •         Aké je správne dávkovanie
  •         Ktoré potraviny sú výdatným zdrojom magnézia
  •         Aké sú formy magnézia a prečo sú niektoré učínnejšie ako iné


Horčík alebo lat. magnesium je chemický prvok ktorý sa nachádza v Periodickej tabuľke so značkou Mg a periodickým číslom 12.

Je to mäkký kov ktorý dobre a rýchlo reaguje s vodou i kyslíkom. Keďže horčík ma naozaj vysokú reaktivitu , v prírode sa vyskytuje len v zlúčeninách. nik...

Otvoriť článok

Pár Tipov ako si vybudovať nepriestrelnú rannú rutinu , vstávať radostnejšie a mať produktívnejší deň.

Publikované 08. 10. 2020

Určite poznáte tie rána kedy máte byť o 6:00 v práci alebo na tréningu. Budík zazvoní v ideálnom prípade o 5:30 v tom horšom sa to natiahne a vy ani neviete ako a už je zrazu 5:50. Musíte sa rýchlo dostať z postele ( vačšinou ľavou nohou ) nahádzať na seba obečenie v polospánku si umyť zuby a utekať do práce.

Otvoriť článok

Prečo je spánok dôležitý a ako ho vieme vylepšiť

Publikované 29. 09. 2020

Spánok je nevyhnutnou súčasťou nášho bytia, napokon ním trávime tretinu nášho života (v tom lepšom prípade). Je to stav kedy telo regeneruje – hlavne centrálny nervový systém a náš organizmus je v tzv. útlmovej fáze. Ako to celé funguje? Ovládanie spánkového režimu má na starosti hormón melatonín. Jeho hladina sa dramaticky zvyšuje v nočnej tme. Pôsobí pre telo utlmujúco a preto sa nám podarí v noci zaspať lepšie ako za denného svetla.

Otvoriť článok