Murph - tvoj test leta.


Zdravím ťa,


opäť tu máme leto, čas dovoleniek, tepla, oddychu pri vode, vychladené pivo a v neposlednom rade možnosť ísť trénovať ráno keď nebude také teplo. Preto sme pre vás zachovali skoro všetky ranné tréningy a veríme, že si ich nenecháte ujsť.


No ešte pred tým ako vypukne letná horúčka vo veľkom štýle , čaká nás tak ako každý rok tento perfektný tréning.


Murph.


Radí sa do kategórie “Hero tréningov”.


Za nimi sú ľudskí hrdinovia , ktorí padli pri tom ako si plnili svoje poslanie , či pracovnú povinnosť. Tí ktorí sú v nasadení 24 hodín denne, cez víkendy a aj sviatky. Sú pripravení pomáhať a chrániť nás. A vôbec to nemusia byť iba vojaci ako v tomto prípade. Sú to lekári a sestričky na pohotovostiach, hasiči a policajti , ktorí sú pripravení vyraziť k nešťastiu či je hlboká noc alebo sviatok. Človek si neuvedomuje, akí sú títo ľudia potrební až pokiaľ ich reálne potrebuje.


Práve preto, na ich počesť, sa v Amerike vypestoval krásny zvyk.


“Memorial day”
Myslím, že jeho hlboká myšlienka je niečim, čo by sme mali preniesť aj my k nám a aspoň takto si uctiť ľudí, ktorí sú pripravení pomáhať aj keď v noci sladko spíme.
Jeden z tých najznámejších Hero WOD-ov je práve Murph. Je za ním pútavá história človeka. V tomto prípade amerického vojaka a jeho posledných dní. Napriek tomu, že určite má každý z Vás iný názor na Ameriku a jej vojenské pôsobenie v zahraničných krajinách. Dnes sa od toho odosobniť. Toto je ľudský príbeh bez politiky a zákulisných hier. Tento človek bojoval a položil život za to, aby sa sloboda a demokracia stala samozrejmosťou aj tam , kde je to dnes veľká neznáma.


Každopádne, je to najznámejší americký veterán, hneď po Johnovi Rambovi.


Michael Patrick Murphy bol zabitý 28.6.2005 keď bola jeho 4 členná prieskumná jednotka “Navy Seals” vyslaná do tylu nepriateľa na prieskum. Úlohou bolo vystopovať jedného z najväčších lídrov teroristickej organizácie Taliban “Ahmada Shaa”.


Ich pozícia bola prezradená miestnym pastierom kôz, ktorý zalarmoval talibanskú horskú jednotku a tá začala prenasledovanie.


Murph napriek početnej presile, bojoval až do posledných síl a opustil svoju krytú pozíciu aby našiel čistý signál a zalarmoval posily pomocou rádio telekomunikačného prístroja. Napriek tomu že bol 14 krát postrelený, zvládol sa dostať na kopec a odtial podať informácie. Potom bojoval až kým nepodľahol svojim zraneniam.


O tejto akcií je natočený aj film ktorý má názov “Lone Survivor” a pojednáva po tejto akcií a posledných dňoch jednotky. Hlavnú úlohu stvárnil herec Mark Wahlberg. Odporúčam si film tento film pozrieť.


Samotný tréning bol obľúbenou rannou rozcvičkou Michaela Murphyho ktorý ju volal “Body Armor”.Je to objemovo veľký tréning ktorý sa radí medzi najnáročnejšie v našej tréningovej metodológií. No vôbec sa ho nemusíš báť, ak sa dostaneš na tréning 3 krát týždenne a viac, si pripravený/á.


Taktiež budeme mať viacero škálovaných verzií aby si to každý mohol dosýta užiť.
Rx verzia je predpísaná aj s 9/6 kg vestou. Pre záujemcov budeme mať určite pripravených aj dostatok viest.


Keďže to bude výkon hodný prípravy, čoskoro zverejníme guideline ako sa na tento tréning pripraviť.

  • ako sa správne hydratovať 

  • čo pred tréningom jesť a nejesť

  • čo piť počas tréningu

  • v neposlednom rade, ako na regeneráciu po takomto tréningu aby prebehla čo najrýchlejšie a najviac efektívne. Murph Day bude v našom Gyme 2.7.2021 (Piatok) 


Tešíme sa na Teba a ak ešte váhaš nad tým, či ho chceš absolvovať odpoveď je áno ! Chceš, chceš si otestovať čo tvoje úžasné telo dokáže a my Ti tento tréning upravíme na mieru tak aby si ho zvládol :)


S pozdravom 
Marek.

Publikované 03. Jun. 2021