5 Tipov ako zvládnuť Novoročné predsavzatia a nezblázniť sa z nich prvý týždeň po sviatkoch.


Ahojte športoví priatelia, 


V prvom rade treba napísať, že nie každé novoročné predsavzatie je úplne splnitelné a v tomto prípade platí že,  menej je viac. Ak máš v pláne otočiť svoj život o 180 stupňov behom pár dní, je to vopred odsúdené na neúspech. No nevzdávaj to. Je toho veľa čo sa dá zlepšiť , zdokonaliť . A určite neváhaj s tým kedy začať. Už včera bolo neskoro. A ak sa budeš držať týchto pár pravidiel , je veľmi pravdepodobne, že to zvládneš ! 

Možno to nebude jednoduché , ale bude to stáť za to. 1. Menej je niekedy viac.


V tomto prípade to platí určite. Je potrebné začať menšími zmenami ktoré ťa síce dostanú mimo komfortnú zónu, no nerozhodia Tvoj denný režim ako veľké zásahy.  Naplánuj si 5 minútové intervaly počas dňa, v ktorých budeš venovať svoju snahu do aktivít ktoré Ti pomôžu dosiahnuť vytúženú zmenu. Nahoď si tieto intervaly do kalendára a pokúšaj sa ich nevynechávať. 


2. Detské kroky. 


Pomaly ale isto. Nič čo je rýchle, nevydrží dlho. Pomaly a postupne prebudovávať svoje návyky je správna cesta. Sústreď sa na jedno predsavzatie na ktorom budeš pracovať, rozdeľ si ho na viaceré menšie časti tak, aby si to dokázal zvládnuť. 


Napríklad : Chcem začať pravidelne chodiť na tréningy. 


  1. Rezervujem  si čas v ktorom budem trénovať, ako schôdzku so sebou, je to čas pre mňa a nič dôležitejšie neexistuje.( Urobim si udalosť do kalendára)
  2. Nastavím si do kalednára 5 minútový interval 15 min pred tréningom. V tomto intervale bude mojou úlohou rozhýbať sa tak , aby to smerovalo na tréning. (Oblečiem sa, Nachystám sa, Sadnem do auta). Keď zvládnem prvých 5 minút mám vyhraté. 

     3. Aj keď sa mi to z času na čas nepodarí, nehádžem flintu do žita, další deň to zopakujem opäť. A tuto prichádza klúčová vec. Ak sa mi to nepodarí na ďalší deň ,skúsim to opäť.  

     4. Motivácia prichádza až po aktivite. ( Nečakaj, že Gauč ťa bude motivovať do tréningu, zato 5 minútový interval v ktorom sa na ten tréning vyberieš určite viac. ) 


3. Nehľadaj dokonalosť. 


Dokonalosť neexistuje. Zídeš zo svojej cesty, opustíš sa, budeš nadávať. No musíš pochopiť že toto všetko je súčastou procesu budovania. Opustiť svoju komfortnú sa oplatí. Zbytočne veľa nepremýšlaj nad tým ako sa Ti nechce. Je to potrebné urobiť tak to urob. A potom to opäť zopakuj. 


4. Schádzať z cesty je bežné! 


Tvoja cesta za dosiahnutím cieľa nebude rovná. Ak budeš čakať že to bude ľahké a pôjde to samo, budeš sklamaný.  Bude kľukatá, bude sa točiť späť a niekedy môže vyzerať tak že urobíš 1 krok vpred a 2 kroky vzad. Dôležité je však jedno. Znova naskočiť, aj keď po pauze , vždy naskočiť. 


5.  Zopakuj to. 


Mysli na ten pocit ktorý sa dostavil po aktivite. Je perfektný. Dostávať sa z komfortnej zóny je príjemné keď si na to človek dostatočne zvykne. Len na tom treba zapracovať. Ideálne už dnes ! 

Nie je to jednoduché ,ale je to dosiahnutelné. Preto nestagnuj vo svojej komfortnej zóne a dostaň sa z nej von :) Tam sa dejú zázraky. 


Publikované 03. Jan. 2022